In FASHION, OUTFITS

One Day Trench Coat Season & My New Favourite Retro Sneakers

Prechádzky vo Viedni sú vždy viac fancy než tie doma, lebo veď sme v zahraničí, haha. Logika mi káže obliecť sa pohodlne, no inštinkt vraví – pozor, môže vzniknúť dobrý outfit post! A tak vzniklo toto.

Sezóna trenčkotov prišla a odišla ako blesk. Ja som ho mala túto sezónu na sebe len raz, a to keď sme fotili tento outfit. Je to jeden z mojich obľúbených jarných artiklov v šatníku, milujem si ho zviazať v páse úplne natesno a vykasať rukávy nad lakeť. Je to jednoduchý kúsok, v ktorom žena vyzerá klasicky a chic, no ak chcem byť menej classy a viac chic, tak si vyhrniem rukávy nad lakeť (čo robím praktický stále a na všetkom) a do pása si zapnem ľadvinku. Alebo v lepšom prípade si obmotám okolo neho crossbody od Lagerfelda. Ha! Páči sa mi farebný “pop” na tmavomodrej a aj efekt širokých nohavíc pod kabátom. Vídam to často na instagramoch kórejskych žien a dosť som tomu prepadla. Je to štýlové, neokukané, také “fashionistické” a extrémne pohodlné. Skinny jeans ma omrzeli už dávno a zrejme aj ja ich, lebo mi pred dvoma mesiacmi normálne praskli na zadku! No uznajte. Keď toto nebol znak toho, že mam začať chudnúť, tak už neviem čo 😀

Neviem si k tomuto outfitu predstaviť iné topánky, než tenisky. Za normálnych okolností by som si obula biele plátenné Novesty, to je jasné…ale to by bolo len v prípade, keby Novesta nevyšla na jar s úplné novým modelom – ITOH.

Nie je vlastne tak úplne nový – ich silueta pochádza ešte z 80tych rokov, kedy Novesta vyrábala obuv určenú na tenis pre rôzne značky v Nemecku a iných častiach Európy. Je celokožená zvonku i zvnútra, čo sa značne podpisuje na pohodlí. Mne osobne vyhovuje tento typ tenisky úplne najviac zo všetkých ich línií, no na horúce dni zostanem verná plátenným Star Master-om. Predsa len v nich noha viac dýcha a sú jemnejšie k letným outfitom.

 

Toto bol začiatok a koniec mojej trenčkotovej sezóny v jeden deň.

Stihli ste si užiť tú vašu?

Love,


OUTFIT: trenchcoat – Zara, T-shirt – Mango, sneakers – NOVESTA ITOH, pants – Zara, bag – Karl Lagerfeld, sunnies – Mango
PHOTO by ADAM SUCHANEK

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

F&F Collaboration #notonlyblack

Posted on November 26, 2016

VIENNA NASCHMARKT

Posted on October 10, 2015

City Girl

Posted on April 30, 2017

Previous PostFishnet Series - BLACK IS BACK
Next PostHello Summer!

No Comments

Leave a Reply