In MÓDA, OUTFITY

Trenčkot Na Jeden Deň & Nové Retro Tenisky

Prechádzky vo Viedni sú vždy viac fancy než tie doma, lebo veď sme v zahraničí, haha. Logika mi káže obliecť sa pohodlne, no inštinkt vraví – pozor, môže vzniknúť dobrý outfit post! A tak vzniklo toto.

Sezóna trenčkotov prišla a odišla ako blesk. Ja som ho mala túto sezónu na sebe len raz, a to keď sme fotili tento outfit. Je to jeden z mojich obľúbených jarných artiklov v šatníku, milujem si ho zviazať v páse úplne natesno a vykasať rukávy nad lakeť. Je to jednoduchý kúsok, v ktorom žena vyzerá klasicky a chic, no ak chcem byť menej classy a viac chic, tak si vyhrniem rukávy nad lakeť (čo robím praktický stále a na všetkom) a do pása si zapnem ľadvinku. Alebo v lepšom prípade si obmotám okolo neho crossbody od Lagerfelda. Ha! Páči sa mi farebný “pop” na tmavomodrej a aj efekt širokých nohavíc pod kabátom. Vídam to často na instagramoch kórejskych žien a dosť som tomu prepadla. Je to štýlové, neokukané, také “fashionistické” a extrémne pohodlné. Skinny jeans ma omrzeli už dávno a zrejme aj ja ich, lebo mi pred dvoma mesiacmi normálne praskli na zadku! No uznajte. Keď toto nebol znak toho, že mam začať chudnúť, tak už neviem čo 😀

Neviem si k tomuto outfitu predstaviť iné topánky, než tenisky. Za normálnych okolností by som si obula biele plátenné Novesty, to je jasné…ale to by bolo len v prípade, keby Novesta nevyšla na jar s úplné novým modelom – ITOH.

Nie je vlastne tak úplne nový – ich silueta pochádza ešte z 80tych rokov, kedy Novesta vyrábala obuv určenú na tenis pre rôzne značky v Nemecku a iných častiach Európy. Je celokožená zvonku i zvnútra, čo sa značne podpisuje na pohodlí. Mne osobne vyhovuje tento typ tenisky úplne najviac zo všetkých ich línií, no na horúce dni zostanem verná plátenným Star Master-om. Predsa len v nich noha viac dýcha a sú jemnejšie k letným outfitom.

   

Toto bol začiatok a koniec mojej trenčkotovej sezóny v jeden deň.

Stihli ste si užiť tú vašu?

Love,


OUTFIT: trenčkot – Zara, tričko – Mango, tenisky – NOVESTA ITOH, nohavice – Zara, kabelka crossbody ako ľadvinka – Karl Lagerfeld, okuliare – Mango
PHOTO by ADAM SUCHANEK

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Lost in wonderland

Posted on júl 18, 2015

Jean On Jean

Posted on máj 21, 2016

Predošlý príspevokSieťované Pančušky - BLACK IS BACK
Ďalší príspevokMoja Prvá Elektrická Zubná Kefka!

1 Comment

  1. Viki
    6 rokov ago

    tak tento trik s vyhrnutými rukávmi niekedy vyskúšam 🙂 vyzerá to super 🙂

    My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

    Reply

Leave a Reply