In MÓDA, OUTFITY

Trenčkot Na Jeden Deň & Nové Retro Tenisky

Prechádzky vo Viedni sú vždy viac fancy než tie doma, lebo veď sme v zahraničí, haha. Logika mi káže obliecť sa pohodlne, no inštinkt vraví – pozor, môže vzniknúť dobrý outfit post! A tak vzniklo toto.

Sezóna trenčkotov prišla a odišla ako blesk. Ja som ho mala túto sezónu na sebe len raz, a to keď sme fotili tento outfit. Je to jeden z mojich obľúbených jarných artiklov v šatníku, milujem si ho zviazať v páse úplne natesno a vykasať rukávy nad lakeť. Je to jednoduchý kúsok, v ktorom žena vyzerá klasicky a chic, no ak chcem byť menej classy a viac chic, tak si vyhrniem rukávy nad lakeť (čo robím praktický stále a na všetkom) a do pása si zapnem ľadvinku. Alebo v lepšom prípade si obmotám okolo neho crossbody od Lagerfelda. Ha! Páči sa mi farebný “pop” na tmavomodrej a aj efekt širokých nohavíc pod kabátom. Vídam to často na instagramoch kórejskych žien a dosť som tomu prepadla. Je to štýlové, neokukané, také “fashionistické” a extrémne pohodlné. Skinny jeans ma omrzeli už dávno a zrejme aj ja ich, lebo mi pred dvoma mesiacmi normálne praskli na zadku! No uznajte. Keď toto nebol znak toho, že mam začať chudnúť, tak už neviem čo 😀

Neviem si k tomuto outfitu predstaviť iné topánky, než tenisky. Za normálnych okolností by som si obula biele plátenné Novesty, to je jasné…ale to by bolo len v prípade, keby Novesta nevyšla na jar s úplné novým modelom – ITOH.

Nie je vlastne tak úplne nový – ich silueta pochádza ešte z 80tych rokov, kedy Novesta vyrábala obuv určenú na tenis pre rôzne značky v Nemecku a iných častiach Európy. Je celokožená zvonku i zvnútra, čo sa značne podpisuje na pohodlí. Mne osobne vyhovuje tento typ tenisky úplne najviac zo všetkých ich línií, no na horúce dni zostanem verná plátenným Star Master-om. Predsa len v nich noha viac dýcha a sú jemnejšie k letným outfitom.

   

Toto bol začiatok a koniec mojej trenčkotovej sezóny v jeden deň.

Stihli ste si užiť tú vašu?

Love,


OUTFIT: trenčkot – Zara, tričko – Mango, tenisky – NOVESTA ITOH, nohavice – Zara, kabelka crossbody ako ľadvinka – Karl Lagerfeld, okuliare – Mango
PHOTO by ADAM SUCHANEK

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

sunny friday

Posted on marec 2, 2012

pastel overload with NOVESTA

Posted on marec 22, 2014

VIENNA NASCHMARKT

Posted on apríl 22, 2015

Predošlý príspevokSieťované Pančušky - BLACK IS BACK
Ďalší príspevokMoja Prvá Elektrická Zubná Kefka!

1 Comment

  1. Viki
    4 roky ago

    tak tento trik s vyhrnutými rukávmi niekedy vyskúšam 🙂 vyzerá to super 🙂

    My Supercalifragilisticexpialidocious Diary | Live Better, Love Harder & Cure Hangovers

    Reply

Leave a Reply