In HOME

Vitajte u Mňa Doma!

Môj dom – môj hrad. A v karanténe to platilo dvojnásobne.

Rubriku “Bývanie” som mala v pláne hneď, keď som sa presťahovala do Bratislavy a začala zariaďovať svoj 2-izbový byt. Až tu som totiž naozaj riešila, aký mám doma nábytok, ako na mňa pôsobí, či ma uspokojuje po vizuálnej stránke, ale i po tej praktickej. Môj byt je pre mňa zároveň aj ateliér a trvalo mi rok a pol, kým som ho konečne dotvorila do tejto podoby. Hoci viem, že nie je finálna, takto isto zotrvá nejaký čas.
Keď zariaďujete byt, ideálne je si hneď na začiatku zvoliť, do akého štýlu chcete ísť. V mojom prípade však záležalo najmä na kombinácii vizuálnej stránky s praktickým využitím. Priznám sa, to som zažila a riešila po prvýkrát v živote. Po roku a pol som s ním konečne na takých 80% spokojná. Neviem, či to niekedy bude na 100%. Určite to poznáte- vždy je čo vylepšovať!

OBÝVAČKA

Ústredná miestnosť každého bytu. Keď som ju začala zariaďovať, bol tu ešte môj starý biely gauč a ako prvú vec som objednala set fotografií, ktoré vidíte na stene – Collage kit od americkej blogerky Tezzy. Tvorí ho 150 printov, ktoré spolu s manželom nafotili na cestách, primárne v New Yorku. Bola to láska na prvý pohľad a najčastejšou otázkou na mojom instagrame je – ako držia fotky na stene? Tezza síce tvrdí, že ich lepí obyčajnou páskou, no tak sa printy zničia. Moje lepia vďaka UHU gume, a aj keď po mesiacoch spadnú, prilepím ich znova.
Pred Vianocami som sa dosť hecla a poobjednávala kopu nábytku. Na gauč som čakala takmer 2 mesiace, a oplatilo sa! Je nielen krásny, ale prekvapivo aj veľmi pohodlný. K nemu prišli koberec a svietidlo.
Tie sú u mňa veľkou kuriozitou – nakoľko žiadne stropné svetlá nemám! Fotenie bytu do magazínu Eva ma však donútilo konečne jedno objednať, a tak sa obývačka stala vo februári (pre mňa) konečne dokonalou.
Ďalší výrazný prvok mojej obývačky tvorí toto retro rádio, ktoré som hneď po nasťahovaní dostala od svojich známych. Hneď som sa doň zamilovala a prerobila ho (prekvapivo!) na bar. Je síce funkčné a sú na ňom platne, no zvuk nie je vôbec dokonalý, preto slúžia skôr ako rekvizita, haha.

GAUČEstilofina.sk, COLLAGE KIT (PRINTY NA STENE) – Tezza, STOLÍKYJysk, KOBEREC – Westwing, STROPNÁ LAMPA – Westwing, MALÉ LAMPY – IKEA, VÁZA & TÁCKA – HM Home

 

JEDÁLENSKÝ KÚT

Ten vznikol celkom spontánne v decembri pred mojou vianočnou párty. Potrebovala som zakryť nie veľmi ladiacu kuchyňu, nakoľko sú s obývačkou prepojené. Do stredu miestnosti som preto umiestnila záves, ktorý oddeľuje kuchyňu od obývačky, a do druhej polovice umiestnila barový pult.
Dlho som túžila po pravom vintage stole a stoličkách v štýle mid century modern, no po niekoľkých kalkuláciách som sa rozhodla ušetriť pár tisíc eur a našla lacnejšie alternatívy v našich nábytkových reťazcoch. Záves je pre mňa skvelou možnosťou namiesto pevnej steny preto, lebo sa dá kedykoľvek zmeniť. Tým, že veľa v byte fotím, každá možnosť variácie sa ráta.

STÔLJYSK, STOLIČKYamazon.deVÁZA, TANIERE, PRÍBOR – H&M Home, ZÁVESY – IKEA

 

BAROVÝ PULT

Ten bol mojím snom od prvého mesiaca, odkedy tu bývam. Vždy som si však myslela, aké komplikované a nákladné bude ho dať zostrojiť, až kým ma z tohto omylu nevyviedol kamoš, ktorý mi ho zbúchal za 2 hodiny deň pred vianočnou párty. Použil odpadové dosky z dielne jeho strýka, ktoré už nemali ďalšie využitie a ja som akurát dokúpila hnedú drevotriesku a police z druhej strany. Celé ma to vyšlo na menej ako 100 eur. Vždy, keď naň položím kávu, krútim hlavou nad tým, aké to bolo jednoduché. Z druhej strany sú naukladané police so škatuľami, a tak je v nich kopa úložného priestoru.
Barové stoličky ladia s jedálenskými, aj keď sú od iného výrobcu. Hnedá s ružovou je inak jedna z mojich obľúbených kombinácií nielen byte, ale i v obliekaní.

BAROVÉ STOLIČKY – Westwing

 

SPÁĽŇA

Tá prešla minulý rok transformáciou v podobe farebnej steny a nových obrazov. Dlho som zvažovala tak výrazný odtieň a teraz znova rozmýšľam o jeho zmene. V zime na stenu pribudli obrazy od Desenio. Bol to pôrod vybrať ich, a ešte väčší ich tam navŕtať. Stálo to však za to, pretože tak ako rámy, aj ich obsah sa dá kedykoľvek zmeniť, čo je super. Stále mi tam veľa veci chýba – kreslo, komoda, koberce… No posteľ je pecková, a to je dôležité. Mám ju už 9 rokov a spí sa na nej dokonale.

POSTEĽ – IKEA (veľmi stará), OBRAZYDESENIO , ZÁVESY & LAMPY – IKEA, TÁCKA – H&M Home, NOČNÉ STOLÍKYJYSK

Kuchyňa zatiaľ nie je podľa môjho gusta a kúpeľňa má mikro rozmer, čiže tie vám ukazovať nebudem. Byt je v neustálom procese zmien, keď do bytu niečo pribudne, alebo kvôli potrebám fotenia. Napríklad doplnky nakupujem nonstop, a tak tento “bytový seriál” bude mať určite časté pokračovanie 🙂

Vždy sa budem snažiť uviesť obchody odkiaľ veci pochádzajú. Keďže sa ma na to často pýtate, tu budete mat aspoň miesto, kde si vždy všetko nájdete.

Love,


Photos by me for Eva magazine

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Makeover Spálne

Posted on september 11, 2020

Predošlý príspevokMoje Top Second-Hand Obchody v Bratislave & Outfity z Nich
Ďalší príspevokHere We Go: Janatini Sa Mení Na Lifestylovú Značku!

No Comments

Leave a Reply