In MÓDA, OUTFITY

Pastelky

pastel-sunday-janatini-2

 

Jeden môj veľmi dobrý kamarát raz povedal:
„I hate pastels, they are not real colors. They are color-wannabies who wish they were real colors.“ (Neznášam pastelové farby. Sú to farby-wannabies, ktoré snívajú o tom, že raz budú naozajstnými farbami.)
Haha. Jeden z mojich obľúbených fashion výrokov. Niečo na tom bude!

Pastelové farby zvykli byť zaužívané klišé každého článku o jarných trendoch. Pamätám si, že voľakedy každá módna publikácia s príchodom teplejších dní radila obliecť sa po zime do pastelových farieb. Vždy som si myslela ale že to je hlúposť, po zime je pokožká bledá a zvädnutá a pastelové farby tomu rozhodne nepomôžu. Najlepšie obdobie ich nosiť je podľa mňa v lete a na jeseň, kedy je sme opálení, vyzeráme zdravo a pastelky to práve len podčiarknu (ale pozor – neplatí to zase u všetkých!)
Ja som vždy inklinovala k farbám skôr sýtejším, tento rok ma však z nejakého dôvodu uchvátila púdrovo ružová. Celkovo tieto „bledé sestry sýtych farieb“ pôsobia nežne, elegantne, mladícky (aspoň ja si to namýšlam) a nech skombinujete akékoľvek odtiene, vždy vyzerajú dobre.


One of my very good friends once said:
„I hate pastels, they are not real colors. They are color-wannabies who wish they were real colors.“
Haha. One of the best statements ever. There is something about it tho.

Pastel colours used to be a common cliche of every Spring-trend article. I remember every fashion magazine suggesting to dress up in pastels right after Winter. I personally think it’s a horrible idea, the skin looks dull and pale and pastels are only gonna make it worse. The best period to wear them is Summer and Fall. We are tanned and pastels are only going to accentuate it. 
I always used to incline towards bright colors, but somehow this year the pastels got me – especially powder pink. There is something etheric and pure about pastel colours, they make you look elegant and younger (or so I’d like to thing so 😀 ) Doesn’t matter which ones you combine together, they all look good (just make sure you don’t use too many).

sunday-pastels-janatini-4 sunday-pastels-janatini-3 pastel-sunday-janatini-1

shirt / blúzka – LINDEX
skirt / sukňa – Zara
shoes / topánky – ALDO
bag / kabelka – Mohito
coat / kabátik – New Yorker

 

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Jarné Klišé

Posted on máj 14, 2017

SUNDAY BRUNCHIN’

Posted on apríl 2, 2015

Zvonové Jeans

Posted on február 24, 2016

Predošlý príspevokJean On Jean
Ďalší príspevok24 Hodín v Hong Kongu

No Comments

Leave a Reply