In MÓDA, OUTFITY

S Čipkou Von!

Kedysi panoval názor, že spodná bielizeň patrí vyslovene pod šaty. Nesmelo vykúkať ani len ramienko, a ak náhodou presvitala čipka, susedky sa prežehnávali. Postupne sa z tohto pravidla upúšťalo a prelom nastal, keď si Carrie v seriáli Sex v meste úmyselne obliekla čiernu podprsenku pod biele tričko. Jej bielizeň bolo vidieť čoraz viac a párkrát vybehla dokonca len v podprde pod sakom i bez neho – ďaleko predtým, než sa to vôbec stalo trendom.

S príchodom braletiek sa vnímanie spodnej bielizne zmenilo úplne a tieto čipkované skvosty začali budiť pozornosť. Niektoré kúsky sú tak krásne, že ich škoda schovávať! Odhalená čipkovaná bielizeň prestala byť vnímaná ako vulgárna a stala sa súčasťou outfitov – tak ako v tomto mojom dnešnom.

Nie je ju síce nejako extrémne vidno, no aj ten kúsok povie veľa. Jednoduchý outfit tak premení na rafinovanú záležitosť a posunie ho do trochu inej roviny nehovoriac o tom, ako sa cítime v takejto čipkovanej zostavičke! Intimissimi – odkiaľ mám všetku svoju spodnú bielizeň – každú sezónu prekvapí a ja si nikdy neviem vybrať. Konkrétne túto som odkukala od Karolíny Chomistekovej, ktorá ju mala na Intimissimi evente vo Verone, na ktorom sme boli v septembri.

 

Ale poďme k outfitu.

Zvonové nohavice sú mojou láskou už pár rokov a aj keď sa im mnohé z vás stále stránia, ja ich milujem! Jasné, že nesedia úplne každému, ale podľa mňa je to najženskejší typ nohavíc, a ak si ich oblečiete po zem s opätkami, budete mať nekonečné nohy. Mám niekoľko dobre sadnúcich džínsov, no čierne mi doteraz chýbali. Tieto sú z novej kolekcie Pietro Filipi a sú extrémne elastické. Už dlho obľubujem túto značku, no teraz ešte viac, keďže som u nich veľkosť 34! Haha.

Ak má nejaká košeľa v mojej skrini prvé miesto, je to táto od Marcela Holubca. Videli ste ju na mne už x – krát, nakoľko ju mám v skrini už dva roky. Ostala mi po fotení editoriálu v Číne, kde sa jemne poškodila a musela som si ju kúpiť…Čo bol, ako teraz vidím, osud – je to jeden z mojich najnositeľnejších kúskov.

Nohavice a košeľa. Aké jednoduché, však? Niekedy netreba veci zbytočne prekombinovať. Tá správna čipka a správny doplnok v podobe trendy belt bagu spraví niekedy oveľa viac!

Love,


OUTFIT: košeľa – Marcel Holubec, bralette – INTIMISSIMI,  nohavice – PIETRO FILIPI, sako – ZARA, topánky – ZARA, belt bag – VIVIEN BABICOVA, okuliare – THIERRY LASRY, hodinky – Rebecca Minkoff (www.watch4u.com), náhrdelník – SKAGEN (www.watch4u.com)    

PHOTO by ADAM SUCHANEK

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Posledný Outfit Tohto Roka

Posted on december 30, 2016

Fashion LIVE! – OUTFIT – Deň III.

Posted on november 6, 2016

Predošlý príspevokFashion LIVE! 2018 - OUTFIT
Ďalší príspevokHappy New Year

No Comments

Leave a Reply