In MÓDA, OUTFITY

Môj Začiatok Leta

Holé nohy, farebné nechty, slnečné lúče na tvári a ľadová káva .. Presne takto si predstavujem zahájenie letnej sezóny!

Dnes je neuveriteľne krásny deň a ja dúfam, že sa to ponesie v tomto duchu celé leto. Teplé počasie transoformuje nielen moju náladu, ale aj môj pracovný “schedule”. Vôbec mi nevadí mať v nedeľu pracovné stretnutia a sama od seba vstávam niekedy aj o pól siedmej. Ešte aj v spánku sa teším, že konečne prišlo leto!

So stúpajúcou teplotou prichádza u mňa niekoľko zmien. Nosím viac sukní, voľnejšie nohavice, mením červené víno za dobré vychladené biele a horúcu kávu vystrieda tá ľadová. Nikdy som nedala dopustiť na šálku dobrého dvojitého kapučína, hoci aj v najvačších horúčavách. U nás totiž dobrú ľadovú kávu v bežných prevádzkach spraviť nevedia – všade dajú buď zmrzlinu, alebo kilo šľahačky. Na moje prekvapenie však Starbucks prišiel s mega novinkou – Cold Brew – káva lúhovaná za studena. Celý proces trvá 20 hodín a káva chutí inak než tá bežná, ktorú pijeme denne. Studená voda znižuje jej aciditu a dodáva jej prirodzenú sladkú chuť. Je silnejšia, ale k žalúdku viac šetrná. Ja si tú svoju jemne dochutím s “vanilla sweet cream”. Nie je to vôbec také sladké ako to znie, dodá to káve len jemný vanilkový nádych.

V našich končinách otvoril Starbucks len nedávno, pre mňa je však srdcovkou už od roku 2001. Práve vtedy som prvýkrát ochutnala ich “fancy” kávu s karamelovou príchuťou na mojom prvo modelingovom “tripe” v Taiwane. Nikdy nezabudnem ako sme v jednej ruke držali ťažké portolio s fotkami a v druhej cuckali Starbucks po celý deň. Nebol to vzhľadom na naše vtedajšie vreckové lacný špás, tak sa z toho stal rituál len 1-2 krát do týždňa. V každej krajine som objavila u nich nový drink a (takmer) z každej krajiny mám ich ikonickú termosku na teplý nápoj, v ktorých si doteraz robím každé ráno kávu so sebou do auta. Starbucks sú pre mňa krásne spomienky na moje modelingové obdobie a do dnešného dňa sa mi ich “signature drinks” viažu s určitou krajinou. No a Cold Brew mi bude navždy pripomínať Bratislavu, keďže som ju objavila práve u nás doma 🙂

Krásnu nedeľu!

Love, Jana

šaty – Zara
topánky – Aldo (old)
kabelka  – vintage

Photo by Jozef Krovina

V spolupráci so Starbucks <3

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Kúsok Vintage A Kúsok Sna

Posted on január 16, 2018

BLONDE POWER

Posted on apríl 13, 2015

Predošlý príspevokShopping & Drinks? Yes please.
Ďalší príspevokBloger Roka 2017

2 komentáre

 1. Dominika
  7 rokov ago

  veľmi krásna 😮 tento štýl ti mega pristane 🙂

  Reply
  1. Jana
   7 rokov ago

   <3

   Reply

Leave a Reply