In MÓDA, OUTFITY

Po 10 Rokoch v Čiernej

Pre niekoho denná uniforma, pre mňa úplné no-go. Čierna farba prestala mať miesto v mojom šatníku pred viac ako dekádou, a sama tomu neverím, no v októbri som si zadovážila prvý kúsok v tejto farbe. Že z toho robím veľkú drámu? Možno, no pre mňa je to, vážení, veľký step.

Čierna na oblečení vie byť veľmi dobrý sluha. Zoštíhľuje, dodáva pocit tajomna a hodí sa na takmer všetky príležitosti. Štúdie ukázali, že čierna v ľuďoch vzbudzuje dôveru a sebavedomie, a preto je vraj najvhodnejšou farbou na interview alebo na prvé rande. V čiernej vieme vyzerať sexy a tajomne a ľudia, ktorí ju milujú, sú väčšinou hĺbaví, niečo skrývajú alebo sú srdcom rebeli. Ja čiernu nezatracujem, len to absolútne nie je moja farba. S výnimkou tejto mikiny.

 

Som hejter čiernej, priznávam to. Nie však všeobecne, iba konkrétne na mne. Čierna vo mne vyvoláva miestami až pocit úzkosti a necítim sa v nej vôbec dobre. Keď si ju dám na seba, ovládne ma temnota a cítim sa, akoby moja duša zhasla. Má to ešte niekto z vás tak? Psychológia farieb je neskutočná.

Keď som ešte čiernu nosila, bolo to primárne preto, lebo som nevedela čo iné na seba, a tak isto som si myslela, že sa hodí ku všetkému. No nehodí. Čierna vie byť pre niektoré kombinácie príliš tvrdá, a to rovnako platí aj pre určitý typ pleti. Ja sa napríklad v čiernej úplne strácam, pokiaľ ju mám pri tvári. Tmavomodrá funguje oveľa lepšie.

Táto mikina mi padla do oka deň pred odletom. V lietadle, hlavne pri dlhých letoch, musím mať zakrytú hlavu, aby som neprechladla, a tak vždy cestujem v hoodie. Moja obľúbená púdrovoružová už nevyzerá veľmi reprezentatívne, tak potrebovala náhradu. Veci od Karla milujem, čo ste si už asi mali možnosť všimnúť. Tento kúsok je aj napriek svojej farbe extrémne cute, vďaka mačke Chupette. Aplikácia vpredu a skrátený strih je tiež kombinovateľný na niekoľko spôsobov, čo je na tom najviac fajn. Lebo veď mikina nemusí byť len oblečko na nákup do Billy či na tréning. Môže to byť aj plnohodnotný kúsok v šatníku, ktorý si viete obliecť hoci aj k opätkom 🙂

Love,


OUTFIT: Jumper – Karl Lagerfeld, Jeans & Soes – Zara, Bag – Marc Jacobs, Sunnies – Thierry Lasry

PHOTO by MICHAL SEFCIK

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

NY fashion week by Tommy Ton

Posted on február 17, 2012

Kúsok Vintage A Kúsok Sna

Posted on január 16, 2018

Rozkvitnite!

Posted on apríl 18, 2018

Predošlý príspevokČo Mi Instagram Dal a Čo Vzal
Ďalší príspevokMôj Prvý Teddy Coat

No Comments

Leave a Reply