In ŽIVOTNÝ ŠTÝL, CESTOVANIE

Piknik vo Viniciach

Cestovanie a dobré víno sa u mňa snúbia už dve dekády. Na jar toto kombo však dostalo úplne nový význam, keď som bola pozvaná milými majiteľmi vinárstva Prosecco Tognon do talianskeho Valdobiadenne – priamo do kraja výroby tohto fantastického bublinkového šmaku.

Zážitkové výlety ja môžem, a preto, keď ma Eva – majiteľka Prosecco Tognon pozvala k nim na piknik vo viniciach s ochutnávkou prosecca, neváhala som ani sekundu. Vzala som si so sebou aj Adama, aby mal kto tento zážitok zvečniť a spoločnosť nám robili aj Janka z časopisu Emma a Daniel, ktorý už nejaký čas celkom úspešne vedie svoj instagramový účet s recenziami jedál a reštík na instagramovom účte @cojebratislava.

 

Na cestu sme sa vybrali autom. Jednak je to ekonomický variant pre štyroch, a jednak sme sa cestou späť plánovali staviť v Slovinsku. BMW, ktoré nám zapožičalo BWM 6 Gran Turismo, je vlastne ako obývačka na štyroch kolesách. Obrovské, pohodlné, rýchle a sexy. Vrr!

Po ôsmich hodinách jazdy sme dorazili na miesto a ubytovali sa. Eva nás vyzdvihla na hoteli a fičali sme do susednej dediny Alano di Piave na najlepšiu pizzu v okolí… A aj veru že aj bola! Kým si Daniel natáčal intro na storku, moja už bola fuč. Najlepšia pizza môjho života. Wow.

Deň 2 bol celkom nabitý. Ochutnávka prosecca, výlet do viníc s dreamy výhľadom, príprava pikniku… V ten deň nám pršalo, no akurát na piknik sa vyčasilo. Ten hore nás vypočul a doprial nám. A my sme zažili jeden z top zážitkov nášho života. Neviem či sa dalo zrátať počet vypitých fliaš, no prestali sme asi po piatej. Ležali sme v tráve a v príjemnom opojení a s chuťou extra extra suchého proseka na jazyku sme pozorovali oblaky ako nám uháňajú nad hlavami. Sen.

 

Zaujímavý je aj príbeh majiteľov Prosecco Tongon. Je to vlastne krásna love story Slovenky, ktorá náhodne stretla taliana Davideho na dovolenke, a padli si do oka. Ich vzťah sa však najskôr rozbehol ako pracovný a láska sa rozvinula až neskôr. Teraz je z nich už rodinná firma, nakoľko sa nedávno rozrástli o nového člena. Popri tom však stále zvládajú vyrábať fantastické prosečko a organizovať takéto zážitkové výlety. Zariadia všetko na kľúč tak, že vy len prídete a oni sa postarajú o zvyšok – či už je to návšteva viníc, reštaurácií, miestneho baru, alebo ochutnávka dezertov vo vedľajšej dedine. Zabezpečia aj výlet do Benátok – ktoré nie sú ďaleko. Znie to ako sen? Veď aj je!

Ak máte teda chuť zažiť niečo netradičné a spojiť to s chutným proseccom, tak toto jednoznačne odporúčam! Je to aj fantastický tip na Valentínsky darček 😉
Všetky info nájdete v TOMTO LINKU.

Love,


 

PHOTO by ADAM SUCHANEK, JANA TOMAS & JANA GOMBOSOVA

 

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Koniec Leta

Posted on október 2, 2016

Krásna Taormina

Posted on august 12, 2017

LAGO DI COMO

Posted on máj 21, 2015

Predošlý príspevokDress For Ples!
Ďalší príspevokMY BODY DIARY #1 - The Beginning

No Comments

Leave a Reply