In MÓDA, OUTFITY, CESTOVANIE

Dokonalé Košeľové Šaty

Poznáte ten pocit, keď vojdete do starého domu a z jeho stien sálajú doslova stovky príbehov? Presne taký sme mali my, keď sme vošli našej miesto našej ďaľěj sicílskej vilky. Na potulkách ostrovom sme chcelí ísť pozrieť aj sopku Etna. Rezervovali sme si preto jednu noc v starom dome v Etna parku, dvadsať minút autom od nej. Dorazili sme na lokáciu a ostali sme v nemom úžase … ten domček z fotiek bol veľký kamenny “domisko” z osemnásteho storočia – ktorý okrem obydlia pre majiteľov slúži do dnes ako preš na víno.

Hostiteľka Maria – žena útlej, pružnej postavy a havraními kučeravými vlasmi – nás srdečne privítala a dala nám dlhú a zaujímavú prednášku o jej dome. Vždy na jeseň sa tu stretne rodina a priatelia a z výroby vína majú každoročný rituál. My sme sa si vybalili to svoje – biele, suché, zo supermaketu a pripili si na krásny večer strávenom na tejto lokácii ako z filmu. Najviac to samozrejme tešilo mňa, lebo som presne vedela, že tu vzniknú jedny z najkrajších fotiek celej dovolenky.

Ráno som vstala ako prvá, aby som v kľude spravila zo seba človeka. Maria už bola rozbehnutá s prípravou raňajok a kým decká vstali, prestrela nimi celý stôl! Skoro sme odpadli. Neviem či je to jej národnosťou, alebo tým, že sme mali jednoducho šťastie, ale naši airbnb hostitelia boli neskutočne priateľskí. Vôbec sme si pri bookovaní nevšimli, že sú raňajky v cene, a ona nám prichystala hotovú hostinu.

V tento deň mali premíeru moje dlhé košeľové šaty z Gantu. Ulovila som si ich tesne pred dovolenkou v zľavách a bola to láska na prvý pohľad (a dotyk!). Hrubo tkaná bavlna je ultra jemná na pokožku a aj napriek značnej hrúbke mi v šatách nebolo teplo. Nosila som ich buď takto, rozopnuté na plavky a nosím ich aj teraz – na jeseň – s jeansami, a dokonca i pod dlhým kabátom k členkovým čižmám (aj tejto verzie sa určite dočkáte na blogu). Milujem nadčasové kúsky, ktoré su nielen štýlové, ale i praktické!

O to viac, keď sa k nim viažu aj spomienky <3

Každé leto má svoj príbeh … a toto je jeden z nich.

Love,


OUTFIT: šaty – Gant Rugger, sandále – Zara, kabelka – Diesel, okuliare – MiuMiu, náramok – Tous

Photo by Jozef Krovina & Jana Tomas

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Office Day

Posted on jún 15, 2017

Summer Flashback

Posted on september 30, 2017

Jarné Klišé

Posted on máj 14, 2017

Predošlý príspevokMoja Každodenná Starostlivosť o Pleť
Ďalší príspevokSummer Flashback

No Comments

Leave a Reply