In ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Asus Zenfone 2 Test

asus-zenfone2-test-janatini-6

Pred pár týždňami sa mi dostal do rúk veľmi chutne vyzerajúci mobilný telefón – Asus Zenfone 2 – a rozhodla som sa ho otestovať. Priznám sa, android som nikdy nevlastnila, ale našťastie prístroj je veľmi blond-friendly, takže zvykanie si na iný operačný systém trvalo ani nie dva dni.
Samozrejme ako blogger, amatérsky fotograf a selfie-maniak som ako prvý išla otestovať foťák, nakoľko denne cvaknem niekedy aj desiatky fotiek.  Vybrala som sa do botanickej záhrady, kde je veľa krásnych farieb a objektov, ktoré na fotkách pekne vyniknú. Keďže fotoaparát má veľa rôznych prednastavení a možností úprav priamo pri pofetení, je dobre prečítať si najprv manuál ako ho správne nastaviť. Ja som sa po dlhšej štúdii rozhodla pre automatické nastavenie (okrem selfies) a v ňom sú fotené všetky fotografie. Priznám sa, bola som príjemne šokovaná kvalitou obrazu, vykreslením a farbami! Krásne vynikne aj hĺbka ostrosti (na ktorú je dokonca špeciálny mód ale ja som ho nepoužila). Toto nastavenie má dokonca aj veľmi dobrú expozíciu a s fotkami už naozaj netreba nič robiť – vidíte ich tak, ako som ich odfotila, bez akýchkoľvek úprav.
Pre všetky foto-kajnšmetky je tam dokonca možnosť nastavenia manuálneho fotenia, hĺbky ostrosti, fotenia v noci atď.


A few weeks ago I came across very chic looking mobile phone – Asus Zenfone 2 – and I have decided to test it. To be honest I’ve never really owned an android so I knew this is going to be a toughie, but luckily the phone is very blond-friendly, so it only took about 2 days to get used to the new OS.
As a blogger, instagrammer and a selfie-maniac the first thing I have decided to test was the camera. I snap sometimes dozens of pics a day so it is very crucial my mobile phone is on top of the game in this matter. I found the perfect place for testing it – a botanical garden – where you can really see the colors and shapes of the objects. It’s good to study the photo manual before you decide to use the camera as the mobile offers a wide variety of pre-set shooting modes. I decided to stay in the AUTO setting and all the pictures you see (besides the selfies) are shot in this mode. I was really surprised how clear, sharp and colourful the photos are. You see them just as they were shot, no post pro added (or needed).I don’t think I’ve ever seen a device besides actual cameras to take such amazing photos.
For all the photo-maniacs though there are special settings such as the option to shoot in manual, at night and many more.

asus-zenfone2-test-janatini-11asus-zenfone2-test-janatini-1asus-zenfone2-test-janatini-10asus-zenfone2-test-janatini-13asus-zenfone2-test-janatini-5asus-zenfone2-test-janatini-2asus-zenfone2-test-janatini-7asus-zenfone2-test-janatini-3
A teraz najlepšia vychytávka pre všetkých selfie maniakov a toto ma fakt dostalo – Zenfone 2 má šeciálny SELFIE mód – ktorý z vás spraví magazine star! Má (zrejme) nejaký fiter, kde upraví pokožku a celkovo vás okrášli (ale nie prehnane ako pri niektorých aplikáciách) a ja osobne mám pocit, že mi aj zväčšilo pery ( prisahám 😀 )
Telefon je dosť veľký (na čo si treba pár dní zvykať) ale prináša to aj svoje výhody. Ľahšie sa na ňom čítajú články, či pozerajú videá.


The best camera feature though – especially for all the slefie addicts – is the SELFIE mode. It has some sort of special filter (I guess) that make you look like a magazine star . It adds a certain skin glow but not too much like some of the apps do (and I swear it also makes my lips fuller lol)
The phone is quite big and it takes a while to get used to it, but that has it§s positives – much better for reading articles or watching videos.

asus-zenfone2-test-janatini-8asus-zenfone2-test-janatini-14Jpeg

Aby som to celé uzavrela, bola som veľmi príjemne prekvapená z tejto mašinky. Samozrejme telefón ponúka veľa ďaľších skvelých technických atribútov, ja som hodnotila pre mňa ten najdôležitejší z nich – fotoaparát 🙂


All in all I think Zenfone 2 is a kick ass phone. Off course it’s not only about the photo snapping, it offers a lot of other  great tech features but for me camera is the most important one 🙂

asus-zenfone2-test

 

 

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Moje TOP Tipy Ako Byť Produktívny

Posted on január 22, 2017

Predošlý príspevokJANATINI Beach Bag Giveaway!
Ďalší príspevokSTREET STYLE HIT ~ MODRÁ

No Comments

Leave a Reply