In ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Žite Svoje Sny

Plníte si svoje sny?

Máte vôbec nejaké?
Väčšina ľudí (hlavne u nás!) sa bojí snívať. Vidia veci nereálne, pesimizmus je náš národný šport a sťažovanie sa na všetko je v tesnom závese.

Všetko, čo si niekto dokáže predstaviť, dokáže niekto i uskutočniť. – Jules Verne

Ja som si veľa vecí vysnívala a žijem si momentálne snov naraz niekoľko.

Ten prvý sa začal pol roka po návrate z Ázie na Slovensko v roku 2011.
Mojim veľkým snom bolo vrátiť sa späť na módne pole a začať kariéru stylistky naplno. Tejto vízie som sa optimisticky držala niekoľko mesiacov aj napriek tomu, že moje (nie blízke) okolie krútilo hlavou nad mojou naivitou. Bez známostí a tučnej obálky sa to predsa u nás nedá!
Guess what. Dá.
Z dlhej chvíle čakania na môj prvý sen som vtedy začala písať Janatini a snažila sa ventilovať svoju kreativitu aspoň týmto spôsobom. Môj iný pohľad na módu sa onedlho stretol s odozvou a bola som pozvaná na stretnutie s producentmi seriálu Panelák na pozíciu kostýmovej výtvarníčky.

BOOM! Got the job.

Tento sen som si žila dva roky, no nemyslite si, že to bolo easy! Seriálom som žila deň aj noc a denne zaspávala so scenárom s ruke.
Súkromný život neexistoval .. ale stálo mi to za to.

Nasledoval ďaľší posun – k výrobe televíznych reklám pre top klientov.
Fun Radio, Tatra Banka, Zuno … snívam?
Vačšina Slovákov sa vždy pýtala ako prvé – koho mám tak za sebou … mojich zahraničných kamošov to nikdy ani nenapadlo a vedeli, že je za tým veľa odriekania a  makačky (čo niečo hovorí o našej mentalite).

Po dvoch rokoch som si povedala STOP a zo seriálu som odišla. Chcela som viac času pre seba a venovať sa JANATINI. Vďaka tomu som dostala ďaľšie ponuky písať blogy a vytvárať kontent pre rôzne značky. Sen blogovania ako profesie sa začal plniť v roku 2014, no stále nešlo úplne tak o môj vlastný. Na svoj blog som mala času asi najmenej a stále som dávala (pochopiteľne) prednosť platenej práci, hoci som vedela, že jedného dňa ma bude živiť aj ten môj. Mala som vysnívaných klientov, sktorými som chcela robiť a čakala som, kým príde ten správny čas.

Ubehlo pár rokov a nastalo veľa zmien. Po výtúženej práci módnej editorky časopisu BREAK som sa jej po roku vzdala, aby som sa v blogovaní mohla posunúť ďalej.

Janatini prešiel za ten čas troma redizajnami a pred dvoma mesiacmi sa stal najlepším módnym blogom u nás. YES!

Lenže to tiež neprišlo zo dňa na deň 🙂

Oddanosť a neustále zdokonaľovanie sa vo fotografovaní, editovaní a písaní sa vyplatilo.
Klienti, s ktorými som vždy túžila pracovať, sa mi začali ozývať sami a ja som začala – opäť – žiť svoj ďaľší sen.

 

Jednou z mojich “love brands” bolo vždy aj BMW. Čo sa týka áut – v tomto som úplná baba! Dôležitá je predsa farba 😀 Ale niečo ma vždy k autám tejto značky odjakživa ťahalo a vždy som vedela, že raz budem na jednom jazdiť.

Už umiestnenie v súťaži Bloger roka 2016 ku mne privialo túto značku a ja som mala možnosť pričuchnúť naprv k malému MINI (článok z tohto zážitku nájdete TU) a následne k luxusnej jazdne BMW X4.
Táto brutálne sexy zmenšenina X6 je (podľa mňa) dokonalá pre ženy, Nehovorím, že sa mužom nehodí, ale tí zvládnu práve jej väčšieho brata.
Štvorka má tie správne krivky a je krásne športovo-elegantná (aj keď v móde sa tomuto výrazu jednoznačne vyvarujem, pri autách sa to dá použiť).
Moja bola biela, dízlový dvojliter s akurátnou silou motora na moje účely. Parkovacie kamery snáď z každej strany, sedadlá v koži a repráky za ktoré by sa žiadny klub na Ibize nemusel hanbiť .. SEN!
Do kufra sa mi okrem mojich nepočetných tašiek so stylingom zmestilo aj veľa osboných vecí, hoci aj na kratšiu cestu.
Mala som ju dva mesiace a bol to síce krátky, ale intenzívny vzťah. Krásna romanca sa rozplynula ako dym z cigary ale verím, že jedného dňa mi bude patriť navždy! To je materálny sen budúcnosti, kým sa však naplní, užívam si jazdu s názvom “bloggers dream” <3

Nebojte sa mať sen, ktorý sa vám dnes zdá nereálny. Treba len veriť, tvrdo makať a riešenie k vám príde jedného dňa samé!
V niektorom z budúcich postov opíšem, ako som si splnila svoj sen byť Blogerkou roka 🙂

Love,

 

PHOTO by ADAM SUCHANEK

V spolupráci s BMW <3

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Moja MINI Story

Posted on marec 27, 2017

Bloger Roka 2017

Posted on jún 11, 2017

Predošlý príspevokPOHODA - Day II.
Ďalší príspevokHello Sicily

4 komentáre

 1. Zuzka K
  7 rokov ago

  Tiež som toho názoru. Všetko sa dá ked sa chce. Skvelý článok!

  Reply
  1. Jana
   7 rokov ago

   Dakujem! 🙂

   Reply
 2. Dominika
  7 rokov ago

  Super napísané, rada som si prečítala o tvojej ,,ceste! a budem sa tešiť aj nato ako si sa k bloger roka dopracovala 🙂

  Reply
  1. Jana
   7 rokov ago

   Ďakujem Domi, článok o tom bude na blogu niekedy v blízkej budúcnosti! 🙂

   Reply

Leave a Reply