In MÓDA

Fashion LIVE! – Deň 2 & 3

fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-15

Druhý a tretí deň najväčšej módnej udalosti roka Fashion LIVE! priniesli silné emócie, ale i prekvapenie. Martin Hrča predviedol fantastickú, zimomriavky vyvolávajúcu show a Hanečka prekvapil netradičnou prehliadkou inšpirovanou inými návrhármi.

DEŇ 2

fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-3

Módny dom Alizé predstavil najnovšiu kolekciu známej kontroverznej návrhárky Vivienne Westwood. Bola som zvedavá, aký zvolia naši vizážisti makeup práve k tejto kolekcii (ona ho ma totiž veľmi špecifický) a musím povedať, že to zvládli fantasticky. Teraz už len ostáva otázkou, či bude slovenské publikum mať odvahu tieto kúsky nosiť.

fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-7 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-2 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-6 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-4

Prehliadka Martina Hrču bola pre mňa jednoznačne najemotívnejšou zo všetkých na celom Fashion LIVE!. Ten moment, keď prvá modelka vyšla na mólo za znenia nádhernej hudby a začalo snežiť – na to nikdy nezabudnem. Mala som zimomriavky od prvej sekundy po poslednú a snažila sa zachytiť z prehliadky čo najviac. Martin znova prekvapil nielen konceptom prehliadky, ale i originálnym využitím kože, kožušín a ďaľšich zaujímavých materiálov. Celé to bolo ako z rozprávky a umelý sneh mám doteraz napadaný v kabelke, ktorú som mala vtedy so sebou 😀

fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-5 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-12 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-8 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-11 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-15 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-13 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-16 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-9 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-18 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-19 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-20

Boris Hanečka bol už spomínaným prekvapením večera. Jeho show mala niekoľko podkolekcií, kde každá z nich bola inšpirovaná iným slovenským dizajnérom. Nikto to však dopredu nevedel a preto keď vyšli modelky v ultra farebnom oblečení a za nimi nápis Lenka Sršňová (by Boris Hanečka), bola som riadne zmätená a nebola som sama! Návrhár týmto vzdal hold svojim kolegom. V záverečnej fáze jeho prehliadky predstavil aj svoju vlastnú kolekciu s názvom Parazit, ktorá bola definitívnou bodkou za 45 minútovou dynamickou show.

fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-21 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-27 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-22 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-24 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-25 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-26 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-23 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-28 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-32 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-29 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-31 fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-30

Ženu ani kvetinou neudrieš… ale chlapa hej! 😀 Takto obdaroval Marcel Hulubec Borisa Hanečku po skončení jeho prehliadky. Vyzerá, že sa tou nádhernou kyticou mlátia, nasledovalo však veľké objatie 🙂 Dokonalé zakončenie druhého dňa.

fashion-live-day-2-janatini-jana-tomas-33

DEŇ 3

Udalosti tohto dňa boli pre mňa viac než turbulentné. Pokazené auto, ukončenie veľkého projektu po roku, zmeškanie veľkého castingu na fanstastickú reklamu … A to nebolo ešte ani 3pm. Pozbierala som však všetky sily a šla sa domov vychystať. Z prehliadok som bohužial zachytila iba Lenku Sršňovú a kúsok zo záverečných zahraničných dizajnérov. Hoci som na treťom dni Fashion LIVE! bola najkratšie zo všetkých dní, postretala som tam kopu starých známych a stretla plno nových zaujímavých ľudí.

fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-1
fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-2 fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-3 fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-5 fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-7
fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-4
fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-10fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-9fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-20

Na čo som mala ale v tento deň konečne čas, bola poriadna návšteva showroomov na prvom poschodí. Našla som tam zopár zaujívavých vecičiek, ktoré určite stoja za zmienku.

CORD DECKER
Fantastická slovenská značka, ktorej autorkou je Petra Schultzová. Minimalistické strihy, čisté línie, originálny dizajn. Láska na prvý pohľad, hneď som si u nej kúpila mega vestu (v outfit poste už zajtra) O Petre budete ešte počuť – minimálne odo mňa určite!

fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-14 fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-15

UASHMAMA
Na Slovensku už  nie sú žiadnou novinkou, ale vždy prinesú niečo nové, čo ma osloví. Tašky a ruksaky z papiera, ktorý ako papier nevyzerá a veru aj dlho vydrží. Viem o čom hovorím, mám od nich parádny ruksak, ktorý so mnou precestoval polku sveta!

fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-13 fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-12

JENNY JESHKO
Autorkou týchto špeciálnych kúskov je dizajnérka Janka, ktorá ako sa sama vyjadrila, navrhuje pre ženy s chuťou odlišovať sa. Jej kúsky sú veľmi nositeľné, za to veľmi špecifické. V ponuke má aj ručne robené šperky, z ktorých každý jeden je unikát.

fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-11

SLAVLYDAY
Tak tieto parádne kabelky kričali moje meno už zďaleka. Originálny koncept ešte originálnejšej ženy Katky Dubravcovej, žijúcej vo Francúzsku. Katka skupuje zbytky látok fast fashion značiek a vyrába z nich jedinečné kabelky. Veľmi originálny koncept, tlieskam!

fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-18 fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-19

LUCIELA TASCHEN
Štýlové kabelky z kvalitnej kože vyrobené v Českej republike. Mám rada kvalitné spracovanie a jednoduché, ale originálne línie produktov ma hneď oslovili.

fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-17

Krásne tri dni plné módy a umenia mali dokonalý koniec. Team Fashion LIVE! odviedol fantastickú prácu a už teraz sa teším na ďaľší ročník!

fashion-live-day-3-janatini-jana-tomas-21

Foto by Jana Tomas & Jozef Krovina

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Fashion LIVE! 2016 – OUTFIT – Deň II.

Posted on október 24, 2016

Sunday Walk

Posted on apríl 3, 2016

Predošlý príspevokFashion LIVE! 2016 - OUTFIT - Deň II.
Ďalší príspevokFashion LIVE! - OUTFIT - Deň III.

No Comments

Leave a Reply