In PROJEKTY

Rianbow For Ivanka – Pomôžte!

 

Pred mesiacmi ma Ivanka oslovila, či by som sa nechcela podieľať na jej novej kamani RAINBOW FOR IVANKA , ktorá má slúžiť na vyzbieranie peňazí na jej ďaľšiu – veľmi náročnú operáciu.

Ivanku som poznala z médií a samozrejme že som súhlasila, veď pomôcť druhému je to najmenej, čo môžeme urobiť!
Pre tých, ktorí Ivanku nepoznajú, napíšem o nej pár slov (veľmi podrobný článok o Ivanke a jej ochorení nájdete TU)
Ivanka pochádza z troch sestier  a je veľmi silné a odvážne dievča. Ako jediná z trojičiek trpí vrodenou vývojovou chybou tváre a lebky – tzv. Goldenharovým syndrómom. Ľudia s touto diagnózou navyše od narodenia trpia vážnymi ochoreniami srdca, obličiek, pľúc či onkologickými ochoreniami. Vrodené ochorenie spôsobilo v Ivankinom prípade malformáciu pravej časti tváre s nedovyvinutými lebečnými kosťami – sánkovou, spánkovou a lícnou kosťou. Ochorenie mladej žene poškodilo aj srdce, trpí ojedinelou srdcovou arytmiou s náročným priebehom a má za sebou 4 katetrové operácie srdca. Okrem toho prekonala leukémiu.
Ivanka jednu operáciu už podstúpila a teraz – v novembri – ju čaká ďaľšia, ktorá je pre ňu životne dôležitá. Vzhľadom na komplikáciu a jedinečnosť ochorenia je táto operácia veľmi nákladná, pretože musí za ňou cestovať až do Cleavelandu v štáte Ohio v USA. Toto je jediné pracovisko, kde majú dostatočné skúsenosti s deťmi s týmto ochorenením a kde vedia tento zákrok úspešne zvládnuť.

rainbow-for-ivanka-styling-by-janat-tomas-janatini-3

Ivanka si sama zbiera prostriedky, tvorí vlastné kampane a celé si to sama managuje. Je tak zaneprázdnená, že sa jej čudujem, ako to všetko stíha! Ma fantastické sestry, ktoré som mala možnosť spoznať a ktoré ju neskutočne podporujú. Nedovolia jej to vzdať.
Ivku táto operácia bude stát 185 000 USD a jej chýba ešte 140 000 USD: Áno, je to fatálna suma, ale nie je to nemožné. MInulý rok sa jej podarilo vďaka podpore Fashion Live!, Elite model management, DIC a ďalších peniaze vyzbierať a teraz si to zaumienila znova.


POMÔCŤ JEJ MÔŽETE AJ VY!

Nefinančne
Šírením povedomia o tomto ochorení a šírením nádete a pozitivity.
Súčasťou Ivankinej dúhy sa stanete tak, že odfotíte tzv. selfie (fotka vašej tváre) so zakrytou polovicou tváre (priložte si na tvár dlaň, zakryte sa novinami či obľúbenou knihou, použite pávie pero, nechajte pracovať fantáziu), aby bolo jasné posolstvo tejto správy a rozšírilo sa povedomie o tejto diagnóze, použijete hashtag #duhapreivanku a publikujete to na niektorej zo sociálnych sietí.

Finančne
Pošlite ľubovoľnú čiastku na účet
Tatra Banka 2669520090/1100
IBAN SK19 1100 0000 0026 6952 0090 ,
SWIFT  TATRSKBX
Variabilný symbol – 13640
Donorom SR účtu je HODINA DEŤOM.

Alebo

Ľubovoľnú finančnú čiastku na transparentný účet v ČSOB 267246448/0300, ktorý bol vytvorený donorom v Čechách pre Ivanku, nadačným fondom PINK BUBBLE.

Alebo

SMS správu na číslo 800 v sieti všetkých slovenských mobilnych operátorov v hodnote 4 €. Do textu SMS je potrebné napísať slovo GOLD. 

Každý jeden príspevok pomôže! Aj s kvapkami sa dá naplniť sud 🙂
NIe je nič krajšie ako pocit, že sme pomohli zachrániť život krásnej mladej žene tým, že namiesto fancy obedu s kamoškou, drinkov s priateľmi alebo nových náušníc pošleme peniaze na dobrú vec.
ĎAKUJEM, ŽE STE TO DOČÍTALI DO KONCA 🙂
Jana xx

(na fotkách Ivanka so sestrou Monikou, foto: Matt Rybansky, hair&makeup – Lucia Woloszyn Freund, styling – Jana Tomas, čelenky Hogo Fogo)

ENGLISH
rainbow-for-ivanka-styling-by-janat-tomas-janatini-1

rainbow-for-ivanka-styling-by-janat-tomas-janatini-5

HOW CAN YOU HELP?
By sending an amount of your choice to this account
Tatra Banka 2669520090/1100
IBAN SK19 1100 0000 0026 6952 0090 ,

SWIFT  TATRSKBX
Variable symbol – 13640
(Powered by a charity group Hodina detom)


Just by a simple act such as skipping a fancy lunch with your girlfriend, staying home on a night out with a friend or just not buying those earrings you saw at the shop yesterday – you can save a life.

Every dollar counts and she doesn’t have much time left ..

THANKS TO ALL WHO HAVE READ TILL THIS PART AND A BIG THANKS TO EVERYONE THAT DECIDES TO HELP! 

Love, Jana xxx


PHOTO: Matt Rybansky
STYLING: Jana Tomas
MAKEUP&HAIR: Lucia Woloszyn Freund
HEADBANDS: HogoFogo

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

HIGH HEELS RUN

Posted on jún 9, 2015

Predošlý príspevokFASHION DEALã
Ďalší príspevokFashion LIVE 2015 - outfit

No Comments

Leave a Reply