In MÓDA, INŠPIRÁCIE

Made in Slovakia ~ NOVESTA

 

Slovenská značka topánok – NOVESTA – sa teší čoraz väčšej popularite už trištvrte storočia. Značka vznikla v roku 1992, ale história jej výroby ma počiatky už v roku 1939 v Baťovom industriálnom parku. Nosila ju nielen
naša armáda ale aj československý ľud, ktorý ju obľubuje dodnes. Táto ručne vyrobená teniska má nielen nadčasový dizajn, ale je aj šetrná k prírodnému prostrediu vďaka materiálom, z ktorých je vyrobená – 100% ľan, bavlna a prírodný kaučuk. Jej predaj sa rozmohol už na troch kontinentoch a ani zďaleka nekončia.novesta-august-5

Počas posledných dvoch desaťroči vyestriedali niekoľko štýov a dizajnov, až nakoniec ostali pri dvoch – nízkej verzii Star Master a jej vyšsej sestre Star Dribble. Môžeme ale očakávať rozrastanie tejto rodinky o slip-ons a retro running shoes už nasledujúcu jar.


Over the course of years they went from numerous styles and designs to only two – the low Star Master and it’s taller version – Star Dribble. Expect an expand in styles the following season – besides these two popular pieces comes the slip-on and the runner trainer.

novesta-august-2

Značka, ktorá povodne začala na malých trhoch akými sú Čechy a Slovensko, je dnes v predaji v štýlových butikoch po celom svete – vrátane populárneho concept storu Merci v Paríži či Selfridges v Londýne. Spolupracovala so svetovými dizajnérmi ako Matthew Miller, Walter van Beirendonck a limitku s Novestou spravila aj značka Comme des Garcons.


A brand that started on small markets – Slovakia and Czech Republic – has today reached over numerous countries around the world  (including the famous Merci shop in Paris or Selfridges in London) and has been collaborating with world known designers such as Matthew Miller, Walter van Beirendonck or brands such as Comme des Garcons.

made-in-slovakia-novesta-janatini-2made-in-slovakia-novesta-janatini-3

Novesty sú mojej skrini už niekoľko rokov a (prirodzene)  ich mám skoro v každej farbe 😀 . Majú veľmi pohodlnú, ortopedicky tvarovanú vložku a keby sa dalo, tak ich nosím po celý rok.


I have been wearing Novesta for a few years now and have them in almost every color (naturally 😀 ) They have comfortably shaped insole and I would wear them all year round if I could!

lake-side-svatyjur-jana-tomas-janatini-novesta-7funky-stockings-janatini-jana-tomas-EXPO-2015-milan-milano-janatini-jana-tomas-abideless-janatini-jana-tomasvlnene-pancusky-jana-tomas-janatini-2

Mrkni sa na ich cool instagram, facebook stránku či eshop, kde nájdeš celú kolekciu a dokonca majú aj BLOG!


Check out their hip instagram, facebook page, the website and they even have their own BLOG!

Photo by Jana Tomas & Novesta

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Sunday Walk

Posted on apríl 3, 2016

BREAD & BUTTER Berlin 2014

Posted on august 13, 2014

Kvetované Sako

Posted on máj 9, 2016

Predošlý príspevokPosledné Kúsky Leta
Ďalší príspevokBut First .. Coffee

No Comments

Leave a Reply