In FASHION

WTF?!

I I bet you  are wondering – why the f is my article called WTF?!  😀  That is actually a name of a new fashion forward brand in Slovakia done by Milan Svingal and Klementina. They offer very different point of view on style and fashion, their pieces are more of a lifestyle thing and they are the new hot thing on the market! You can see more pics of the collection on their website soon www.factorywtf.com.
The pics I’m posting are from a shoot of the teaser for WTF?! party, that my friend Jessica and I are organizing to introduce the brand to the young-fashion-hungry crowd and of course – to have a little fun 🙂 The party is on the 30.5. at The Club Bratislava, I’ve already polished my dancing shoes !! 😀
 

You can see more photos here on our facebook page called JJ. And finally, here is the uber-sool teaser we have done for the party !!! SAVE THE DATE!!


Určite teraz rozmýšlate, čo znamená WTF?! (v angličtine vieme čo to znamená 🙂 V tomto prípade je to názov novej módnej značky, ktorá bola stvorená dvoma šikovníkmi – Milanom Švingálom a Klementínou a a ktorú sme sa spolu s kamoškou Jessicou rozhodli predstaviť luďom na Slovensku na našej párty 30.5. v TheClubBratislava, keďže tu také niečo veľmi chýba a tak isto je tu veľký nedostatok kvalitných parties !!
Fotky sú z natáčania nášho uber-cool teasera, ktoré je dielo dvoch šikovných chalanov – Igora Kovacsa & Jakuba Šteineckera.
Na koniec pridávam párty plagát, všetci ste samozrejme pozvaní, môžete vyhrať nielen oblečenie značky WTF?! ale aj kopy ďalších super cien!!!
 

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

Previous Postthe making of a cover shot with coco rocha
Next Postvillaggio opening

No Comments

Leave a Reply