In KRÁSA

Samoopaľovacie Prípravky – Ktoré Fungujú a Ktoré Nie

Milujem opálenie. Celoročne. Tmavá pokožka je pre mňa symbolom oddychu a dovolenky a cítim sa tak celkovo oveľa lepšie. V lete sa ľúbim vyvaliť na slnko, samozrejme, s použitím SPFka. No ako si udržať ten bronzový glow v zime, navyše cez lockdown?
Samoopaľovacie prípravky sú jedinou cestou a ja som ich za tie roky otestovala pomerne dosť. Túto zimu som siahla po nových – niektoré boli skvelé, iné menej. Boli aj také, ktorých kúpu som oľutovala, a tak som pre vás spísala článok, aby ste vedeli, do čoho sa oplatí investovať.
Vždy si kupujem produkty zvlášť na tvár a zvlášť na telo. Telo si “samoopaľujem” iba v zime, v lete milujem tráviť čas na slnku. Tvár si, naopak, kvôli pigmentovým škvrnám starostlivo schovávam – dokonca na pláži nosím aj make-up, pretože ten jediný zabráni ich tvorbe (pod ním SPF50, samozrejme). Keď je telo v lete viac opálene, musím ho aj viac “dorovnávat”, a tak samoopaľováky na tvár používam celoročne.

 

Body & Legs Magic Drops – Collistar

Collistar na telo som si kúpila ešte minulú zimu. Je to tmavohnedá tekutina, ktorú aplikujete na telo rukou a dokáže vám spraviť veľmi tmavé opálenie, čo bol môj cieľ. Z tohto som však bola spočiatku veľmi sklamaná. Opálenie bolo fľakaté a dlane ostali hnedé i napriek tomu, že som si ich počas procesu umyla niekoľkokrát.
Potom mi však jedna známa poradila skvelý trik – zmiešať ho s jemným, hydratačným telovým mliekom. Tadá! Opálenie síce nie je extra tmavé, no je veľmi prirodzené a hlavne rovnomerné! Môj pomer bol 1 pumpička mlieka na 3 (niekedy aj 4) pumpičky Collistaru. Zároveň máte pokožku hydratovanú a necítiť typickú “vôňu” tohto typu prípravku, čo je veľké plus. Ruky stačí následne umyť iba raz, a to po skončení aplikácie.

Fast Acting Tan Pena – Vita Liberata

Na jej nanesenie potrebujete aplikačnú rukavicu, bez nej to ani neskúšajte. Toto je trochu iný systém a hneď vám poviem prečo.
Penu po nanesení nechávate pôsobiť buď 1, alebo 3 hodiny (podľa toho, akú chcete intenzitu) a následne ju zmyjete. Netreba sa po aplikácii ľakať – budete mať totiž hnedozelenú farbu a veeeľa fľakov. Ale don´t worry. To pôjde dole. Sfarbenie je, musím povedať, veľmi rovnomerné, i keď na moje pomery príliš mierne. Ak ste veľmi svetlý typ, môže to byť pre vás fajn. Zrejme sú aj peny s inou intenzitou, no keď som ju kupovala, na eshope inú nemali.

Phenomenal Tan Infused Cloth – Vita Liberata

Tieto obrúsky som vyskúšala zo zvedavosti a celkom nečakane sú mojim favoritom! Na opálenie celého tela potrebujete 2 ks. Najprv natriem s jedným obrúskom hornú časť tela a ruky umyjem. Vezmem druhý obrúsok a natriem sa od pása nižšie – no predtým, než dlane umyjem, natriem si aj chrbty rúk. Inak by na hrane zápästia ostal farebný skok, a to nechceme.
Nevýhoda je, že aplikáciu nevidíte, no hnednúť začnete pomerne rýchlo – cca do 3h. Keďže ani tu sa nepopulárnej selftan “vôni” nevyhneme, zvyknem prípravok aplikovať po rannej sprche a večer ho zo seba zmývam (no nie je to potrebné).

Self Tanning Face Magic Gel – Collistar

Tento prípravok som kúpila spolu s Collistar body. Má gélovú konzistenciu a nemám s ním problém ako s tým na telo, funguje celkom fajn. Ľahko sa rozotiera, nerobí fľaky, a ak chcem opálenie zintenzívniť, dám si ho dva večery za sebou. Jediné mínus je asi jeho vôňa, ale to je už stará známa pesnička.

Moisturizing Self Tanner Gel – AVENE

Tento prípravok momentálne doma nemám, no kúpila som si ho pred dvoma rokmi na Santorini, keď som si zabudla selftan na tvár. Bol to jediný samoopaľovák na celom ostrove a bola som s ním nadmieru spokojná. Opálenie je veľmi mierne, a čo sa mi veľmi ráta je fakt, že ho viete použiť na telo i na tvár. Pekne vonia a dokonca aj hydratuje – zvažujem jeho opätovnú kúpu i teraz.

SELFTAN FAIL – Self Bronzing Gel Tint – CLINIQUE

Keď sa mi Collistar už takmer minul, hľadala som niečo nové. Siahla som po overenej značke, i keď samoopaľováky som od nich nikdy neskúšala. Čo však nastalo po aplikácii bol viac než šok. Gélová konzistencia schne tak rýchlo, že kým ju stihnete rozotrieť, máte pleť suchú. Tým pádom ohraničenie, kde ste prípravok použili, je viac než výrazné. A čo je najhoršie – hádže odtieň pripomínajúci skôr spálenú kožu než prirodzené opálenie. A to nie je všetko.
Produkt bol na eshope chybne zaradený pod samoopaľovacími prípravkami, no v skutočnosti je to bronzer, ktorý sa večer z tváre zmýva. Toto chybné info mal Clinique dokonca i na oficiálnej stránke, čo mi neskôr potvrdili. Značku poznám viac než 20 rokov a vždy som bola s ich skincare produktmi nadmieru spokojná. Preto absolútne nerozumiem tomuto ich failu a odporúčam sa celej ich selftan rade vyhnúť oblúkom.

Na koniec vám dám ešte pár tipov:

– Pred prvou aplikáciou si VŽDY spravte peeling tela. Odstránite si odumretú pokožku a vyhnete sa tak fľakom.
– Tak isto odporúčam spraviť si najprv test na zápästí alebo niekde, kde to nie je vidno. Nikdy neviete, akú reakciu vám môže prípravok spôsobiť, alebo na aký odtieň sfarbí vašu pokožku.
– To, čo vyzerá skvelo na kamoške, vám môže sadnúť úplne inak – s tým treba rátať.
– Vždy, naozaj vždy si umyte ruky po aplikácii. Určite sa aspoň raz stane, že zabudnete, no potom si to už budete pamätať navždy, haha.
– Väčšina prípravkov píše na obaloch, že opálenie trvá 10 dní, no nie je to tak. Možno, keď sa sprchujete každý tretí deň, lol. No pri dennej hygiene je to max 5 dní (ale ja to väčšinou opakujem po 3-4 dňoch).
– Samoopaľovacie prípravky vás NECHRÁNIA pred slnkom. Vždy, naozaj vždy použite SPF, kedykoľvek sa mu vystavujete.
– Fejkové opálenie farbí biele veci. Bohužiaľ. V deň aplikácie najviac, vtedy biele oblečenie nenosím. Rátajte však aj s jemne zafarbenými obliečkami – treba ich len meniť častejšie. To je cena za krásnu farbu :)) Dá sa to však vyprať, tak nezúfajte.

Dajte mi potom vedieť, ako ste dopadli – ja sa už neviem dočkať letných dní na pláži!

Love,

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Moje Top 3 Telové Mlieka Tohto Leta

Posted on august 23, 2015

Predošlý príspevokPrečo v Zime Určite Vsadiť na Vlnený Kabát + OUTFITY
Ďalší príspevokBack In My Element

1 Comment

  1. Maria
    3 roky ago

    Super clanok, vdaka za tipy U mna na tvar je top Tan Revel je to taka mala masinka ktora rozprasuje samoopalovaciu tekutinu na tvar. Mozem len doporucit

    https://www.tanrevel.com/

    Reply

Leave a Reply