In MÓDA, OUTFITY

Fancy Winter

Máte aj vy obdobia, kedy sa vám nechce absolútne rozmýšľať, čo na seba a prehnane kombinovať veci zo šatníka? Tak to som ja celú zimu! Frekvencia outfitových postov na blogu sa u mňa v zime znižuje úmerne s klesajúcou teplotou. Väčšinu dní trávim v tej najklasickejšej klasike – sveter / mikina, rifle, Martensy. Aj keď mám doma sedem párov čižiem a asi desať kabátov, nosím dvoje dokola. Zima je pre mňa nie príliš kreatívne obdobie a priznám sa, že obliekať sa do fancy outfitov z 10 vrstiev nie je moja obľúbená činnosť.

Prídu však dni, kedy predsa len vytiahnete ten parádny kabát a parádne rukavice, lebo marec je za rohom a vám je trápne, že ste ich ešte ani nevyvetrali! A možno aj preto, lebo je to kvalitka a odkladáte si ju na špeciálnu príležitosť. Lenže každý deň je dar (povedal raz niekto známy) a “pekné” veci by sme mali nosiť kedykoľvek. Hoci aj do obchodu.

Bolo to v januári a vonku bolo asi 5 stupňov. Mala som s Adamom dohodnutý obed v meste, tak som sa rozhodla konečne vytiahnuť tento kabát. Je z dielne mladého návrhára Patrika Haaza a padol mi do oka hneď na jeho show na Fashion Live. Jeho prehliadka bola asi najväčším prekvapením tohto podujatia a ja som sa do jeho tvorby zamilovala. Keď som bola v jeho showroome a pôvodne išla kúpiť šaty na párty, toto som si hneď vyhliadla. Lenže kam ho budem nosiť? A kedy? Mala som ho na sebe len raz – čisto z mojej lenivosti “nastajlovať sa”. Nikto mi to nechce veriť, ale mne sa fakt veľakrát nechce riešiť, čo na seba..

Keďže tento kabát nie je úplne určený do mrazov a má veľmi široké rukávy, totálne vhod mi padli ružové Pietro Fillipi rukavice, ktoré som si kúpila ešte v septembri. Toľko som sa na ne tešila, až som na ne zabudla! Zapadli v šuflíku hodvábnych šatiek a čakali na tento deň, kedy ich náhodou nájdem pri zbesilom hľadaní teplých ponožiek.

Pietro má vždy pomerne veľký výber rukavíc a tieto (len v červenom) som mala vyhliadnuté už veľmi dlho. Od nich sú aj nohavice, ktoré mi hneď padli ako uliate a robia zároveň nekonečné nohy.

Keď sa tak nad tým zamýšľam – toto je môj prvý, a zároveň aj posledný zimný outfit! Ospravedlňujem sa vám, že som v zime taká “neinšpiratívna”, ale o mesiac ma čaká najdlhšia dovolenka môjho života a ja sa na ňu už niekoľko týždňov mentálne pripravujem… A smerom do zimy to určite nebude 🙂

Majte sa krásne a verím, že vám môj nasledujúci jarný kontent spraví radosť!

Love,


 

OUTFIT: kabát – HAAZ, rukavice – PIETRO FILIPI, nohavice – PIETRO FILIPI, topánky – ZARA, kabelka – HAAZ, okuliare – FENDI (eyerim.com), šatka – LINDEX

PHOTO by ADAM SUCHANEK

 

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

LAKE TIME IN WINTER

Posted on február 10, 2015

Môj Prvý Teddy Coat

Posted on december 27, 2019

Na Detailoch Záleží!

Posted on február 12, 2017

Predošlý príspevokMY BODY DIARY #1 - The Beginning
Ďalší príspevokEstetický Manuál: Ako Som Omladla na Počkanie

No Comments

Leave a Reply