In MÓDA, OUTFITY

Fashion LIVE! 2017 – OUTFIT – day 1 – Going „Slow Fashion“

Svoje outfity na Fashion LIVE! (jediný ozajstný slovenský fashion week, ktorý tu máme) riešim každý rok rovnako: najprv si v lete začnem v hlave robiť vizuálne skice, ktoré sa snažím v septembri realizovať, ale keďže “september is January in fashion” – nikdy nemám poriadne čas sa tomu naozaj povenovať. Zrazu je tu október, a potom vždy to riešim na poslednú chvíľu…

Tento rok sa u mňa séria outfitov na toto módne podujatie niesla v znamení tzv. “pomalej módy”. Nebol to prvotný zámer, ale náhodné okolnosti viedli k tomu, že každý jeden deň som zakomponovala do outfitu minimálne jeden vintage (second-had) kúsok.
V tomto outfite ich mám hneď dokonca tri: košeľa je z obchodu Nosene a ich kolekcie Renewals – co v praxi znamená, že ich dizajnérka Kika prešila starú pánsku košeľu na toto. No nie je to cool?
Kabát je tiež od nich, zo 100% vlny … mal vnútri mega retro vypchávky, ktoré som dala von (aj keď mali veru poriadnu charizmu!) Podšívka je síce z polyesteru, no na dotyk aj na pohľad vyzerá ako kvalitný hodváb.
Dokonca i tenisky kúpite u nich, aj keď su z dieľne slovenskej značky Novesta. Sú totiž vyrobené zo 2nd hand denimu – čiže obnosených džínsov. Každý pár je iný a jedinečný .. Geniálne.

Kárované nohavice do pása sú mojou absolútnou srdcovkou túto sezónu. Sú teplé, mäkké, zakryjú to, čo treba a do ich veľkých vrecák schovám absolútne všetko (bez nich vlastne nohavice nevyzerajú až tak dobre). Tieto nosím na preskáčku s hnedými a už  pokukujem po ďaľších. Pri ich kúpe treba však dať pozor, niektoré strihy vedia spraviť gigantický zadok (a to veru nechceme!), ale ak trafíte ten správny, máte vyhraté. Sú to najpohodlnejšie nohavice ever a vyzerajú dobre za každých okolností. Dbajte ešte ale na to, aby boli skrátené, ako tie moje .. v tých dlhých po zem môžete vyzerať príliš usadlo a vedia vám dokonca pridať zopár rokov (no sú aj výnimky).  A to tiež predsa nechceme!

Prajem krásny víkend, dúfam, že ste krásne doma v teple – presne to plánujem aj ja zajtra 🙂

Love,


Photo by Kuba Feranec & Wellin

OUTFIT: košeľa, kabát – Nosene (vintage), nohavice – Zara, kabelka – Pinko, tenisky – Novesta 2nd Hand Denim, okuliare – Thierry Lasry

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Vienna time II

Posted on december 2, 2014

Moje Top Plavky Tohto Leta

Posted on august 27, 2017

Predošlý príspevokŠaty Na Jeansy
Ďalší príspevokFashion LIVE! 2017 - OUTFIT - Day 2

No Comments

Leave a Reply