In MÓDA, OUTFITY, CESTOVANIE

Boarding Outfit & Bez Čoho Nikdy Nelietam

Zahájila som svoje obdobie cestovania. Nebude síce také pestré ako minulý rok, ale výlety budú o to inzenzívnejšie. Ten prvý sa konal na Sicíliu a vrátili sme sa z neho pred týždňom.

Výraz boarding outfit sme si vymysleli s Dodom. Možno ho ešte niekto používa, to neviem, no pre blogera má boarding outfit veľký význam! Musí byť plne funkčný a pohodlný a zároveň spĺňať level “instagramovateľnosti”. Musí byť v prvom rade pohodlný ale najlepšie je, ak ho vyšperkujete tak, že v teplákoch a mikine stále vyzeráte ako Rihanna pred koncertom. Ha!

Teda v čom spočíva môj outfit do lietadla?

Samozrejme v prvom rade záleží, či letím na krátku alebo dlhú trať, ráno, cez ďeň, či v noci. Váhový limit príručnej batožiny hrá tiež veľkú rolu a aj to, ako ďaleko je od letiska moja destinácia. V každom prípade pohodlie je na prvom mieste a tak dlho lovím veci, ktoré spĺňajú v prvom rade tento atribút, no sú zároveň extrémne fotogenické.
Rifle, tričko, mikina .. wow. Že? Lenže.

Všetko je (viacmenej) zo 100% bavlny, polyester nie je na cestách náš kamoš.

Od kedy som objavila tieto simple tričká v COS, iné takmer nedám na seba. Sú z čistej bavlny, ale kvalita látky je neopísateľňá a (pre mňa) s ničím neporovnateľná. Aj po x praniach vyzerajú dobre a stále držia tvar. Za 15 eur. Boom!
Boyfriend jeans so strečom sú základ a aj tenisky zo 100% bavlny sú must-have. Nikdy jeden nevie, aké bude počko po výstupe z lietadla a oplatí sa mať solídnu obuv, keď ťahám dve tašky a kufor. Navyše mi ladia s kabelkou 🙂
Netreba zabudnúť ani na ďaľšiu vrstvu, keďže v lietadle je niekedy teplota ako na severnom póle. To sa dá vždy síce zmierniť tekutým svetrom, ale o to viac sa potom zvyšuje riziko nachladnutia. Moja voľba bola nová mikina Kenzo, ktorú som si ulovila na posledných nákupoch vo Viedni.

Zbailiť si príručnú batožinu je ďaľší husársky kúsok. Keďže všade vláčim všetkú elektroniku so sebou, vždy je problém ju zbaliť. Má totiž cez 8kg, čo je samozrejme nad carry-on limit. Rozdelím ju do dvoch častí – kabelky a kufra. Svoj starý doslúžený „príručák“ na kolieskach som vymenila za tento krásny kufor od American tourister. Ich nová kolekcia žiari farbami a mala som problém si vybrať. Nakoniec som skončila  s týmto kombom: malý je biely, stredný krásne tyrkysový a najväčśi je tmavomodrý. Tu ich už bohužial nevideiť, nakoľko sme si museli švihnúť s checkinom a až potom sa oodfotiť. Biela farba malého kufra prišla mnohým nepraktická, nakoľko sa zašpiní… ja tomu ale hovorím “cestovateľská patina”. Dá sa umývať a pôjdu naň i tak nálepky z každého tripu. Aby nebol pred prvým letom taký ultra biely, nalepila som naň na začiatok nálepku so svojim cestovateľským hastagom. Už sa neviem dočkať, kedy bude celý polepený!

Kabelka, ktorú mám vždy pri nohách, je zbalená s veľkoou precíznosťou.
Svojho nového “Karla” som naplnila všetkým, čo počas letu potrebujem mať za každých okolností po ruke: doklady, laptop (milujem pracovať v lietadle!), mobil Zenfone3, externá nabíjačka na mobil, časopis (na dlhší let aj kniha), foťák Olympus Pen (aby mi nič neušlo), noice cancelling sluchátka Bose (bez ktorých nikdy necestujem a ktoré má už veľakrát zachránili od kričiacich detí), moje DoTerra olejčeky na trávenie, Avene voda v spreji na osvieženie pleti počas letu a nejaky ten snack.

Cestovanie je úžasné a nebalo by byť stresujúce. Preto ak sa dopredu dokonale pripravíte, ostane vám čas už len na pôžitok s cesty 🙂

Prajem úspešný týždeň!

PHOTO by JOZEF KROVINA

Tričko – COS, jeans – ZARA, mikina – KENZO, klobúk – F&F, tenisky – NOVESTA, kabelka – KARL LAGERFELD
kufor – AMERICAN TOURISTER

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

Predošlý príspevokFarebné Leto s Cuplé
Ďalší príspevokPOHODA - Day I.

1 Comment

  1. Michel
    7 rokov ago

    Ahoj Jani, uvazujem nad kupou podobneho kompaktu na cesty, lebo so zrkadlovkou to nie je niekedy sranda 🙂
    Aky typ Olympusu Pen mas a ako si s nim spokojna?

    Reply

Leave a Reply