In CESTOVANIE

Bali Diaries ~ UBUD


 Byť na Bali a nenavštíviť Ubud je ako keby ste tam nikdy neboli. Toto krásne mesto, považované za kultúrne srdce Bali, má toho veľa čo ponúknuť:
opičí prales, ryžové polia,  palác v ktorom sídli kráľovská rodina, neskutočne chutné jedlo, skvelé trhy a veľa, veľa zelenej. Nachádza sa v strede ostrova ďaleko od hlučného života klubov, barov a pláží. Z roka na rok je táto destinácia populárnejšia a to nielen kvôli knihe/filmu
Jedz, Modli sa a Miluj.
Na toto miesto je najlepšie prísť na pár dní, aby ste si ho naozaj vedeli vychnutnať, objaviť všetky jeho krásy a nasiaknuť atmosféru. Ja som tu strávila bohužial len zopár hodín, ale snažila sa z toho vyťažiť, čo sa len dalo.

bali-ubud-janatini-16

OPIČÍ PRALES
Toto je primárna zastávka každého návštevníka oblasti Ubud, mňa nevynímajúc. Zeleň tohto mega veľkého parku skrýva stovky opíc. Treba byť opatrný s vecami, ktoré máte na sebe (hlavne slnečné okuliare a iné veci, ktoré sa dajú voľne zobrať), lebo opice vám to uchmatnú a už to neuvidíte. NIektoré su viac priateĺské, niektoré menej. Platí sa ti vstupné pár dolárov, ale návšteva je hodná každého centu.

bali-ubud-janatini-4
bali-ubud-janatini-1bali-ubud-janatini-6bali-ubud-janatini-2 bali-ubud-janatini-5bali-ubud-janatini-8bali-ubud-janatini-10 bali-ubud-janatini-9
bali-ubud-janatini-7
bali-ubud-janatini-11

CENTRUM & PALÁC
Aj keď je centrum doslova nasúkané reštauráciami a bistrami, nočný život tu neexistuje. Hudba sa vypína o 2230 a vy môžete ďalej sedieť pri poháriku ak chcete, ale v tichu. Reštaurácie su popretkávané obchodíkmi, v ktorých majú naozaj atraktívne suveníry v podobe rôznych doplnkov či sošiek. Známa je aj cibetková káva, z ktorej som si aj ja doniesla balík domov.

bali-ubud-janatini-14 bali-ubud-janatini-12 bali-ubud-janatini-19 bali-ubud-janatini-17 bali-ubud-janatini-15 bali-ubud-janatini-44 bali-ubud-janatini-46 bali-ubud-janatini-18 bali-ubud-janatini-24 bali-ubud-janatini-26 bali-ubud-janatini-25 bali-ubud-janatini-22 bali-ubud-janatini-20 bali-ubud-janatini-27 bali-ubud-janatini-28 bali-ubud-janatini-23 bali-ubud-janatini-29 bali-ubud-janatini-30 bali-ubud-janatini-31 bali-ubud-janatini-33 bali-ubud-janatini-35 bali-ubud-janatini-36 bali-ubud-janatini-37 bali-ubud-janatini-38 bali-ubud-janatini-40 bali-ubud-janatini-41 bali-ubud-janatini-42 bali-ubud-janatini-43 bali-ubud-janatini-47 bali-ubud-janatini-51

Ubud je jednoznačne miesto, kam by som sa vrátila minimálne na týždeň. Asi by tomu predchádzalo 7 dní niekde v oblasti Seminyiak pri plážach a beach baroch, v ruke koktejlík s papierovou umbrellkou a do toho jemný beat of house music. Týždeň na to strávený v obklopení absolútnej zelene s prebúdzajúcimi sa zvukmi prírody a hodinami stráveými cvičením jogy je určite niečo, kvôli čomu sa rozhodne oplatí vrátiť.


Ubud is definitely a place to come back to for at least a week. I’m sure there would be a party week somewhere in Seminyiak prior to that enjoing the sands, beach clubs holding a margarite while listening to sexy house beats. A week spent in a green forrest, waking up to the sounds of nature and hours spent meditating and doing yoga is definitely something worth coming back to.

bali-ubud-janatini-48
Sunset in Denpasar / Západ slnka v Denpasar

All photos taken by me / Všetky fotky som fotila ja

IMG_5720

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

LAGO DI COMO

Posted on máj 21, 2015

Bali Diaries – Snapshots

Posted on máj 6, 2016

Predošlý príspevokBali Diaries - LA LAGUNA
Ďalší príspevokBali Diaries - Snapshots

No Comments

Leave a Reply