In ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Návšteva Château Rúbaň

Keď vchádza víno, odchádzajú tajomstvá. (Arménske príslovie)

Château Rúbaň bol pre mňa až do leta neznámy pojem. V auguste, keď som mala narodeniny, sa ku mne dostala prvá fľaša tohto famózneho vína a bola to láska na prvý glg!

Fľaše prišli rovno dve, a obe v ten deň aj “padli”. Lahodná chuť polosuchej Norie mi ostávala na jazyku ešte dva dni, ale aby neostalo len pri fľaškách a teórii, vybrali sme sa spolu s Lapkinn priamo na miesto činu zdegustovať nielen naše obľúbené Miliu a Noriu, ale všetky druhy vín, ktoré tam robia.

Víno sa vždy bude spájať s pohodou, zábavou a zážitkami. Dá sa pri ňom nekonečne rozprávať, ale i relaxovať. A presne tak vyzeral náš výlet v Rúbani!

Táto obec je od Bratislavy vzdialená necelé dve hodiny autom, ale ak sa vám podarí stratiť sa tak ako mne, tak i viac 🙂
Za takýto zážitok však tá cesta rozhodne stojí. V areáli sa nachádza kaštieľ z 19. Storočia, ktorý dopĺňajú dve moderné budovy. V jednej z nich je guesthouse s izbami zariadenými súčasne, no s citom k tradícii. V tej druhej je reštaurácia s vinotékou, kde sme počas tohto výletu strávili (prekvapivo!) väčšinu času.

Po unáhlenom ráne a neskorom príchode nás pohostili famóznym obedom. Po niekoľkých pohároch vína sme sa konečne uvoľnili a vymenili si s Lindou novinky, keďže sme sa dlhšiu dobu nevideli. Deň ubehol ako voda, lepšie povedané ako víno a medzičasom sme sa vychystali aj na večeru spojenú s degustáciou. To sme ale nevedeli, že si ju budeme variť sami!

Ja a za sporákom? Keď už varím, tak jedine s vínom. A občas ho aj pridám do jedla!

Tak túto foto si uložte, lebo ďalšia takáto tak skoro nebude 😀

Zástera a pot – tomu hovorím vystúpiť z komfortnej zóny. Šéfkuchár Martin Kollár nás našťastie presne navigoval, čo máme robiť, aby sme docielili želaný výsledok. Easy to veru nebolo, ale musím povedať, že to bol mega zážitok. Niekedy si pri tých lahodných jedlách neuvedomíme, koľko je za tým práce!

Večer strávený vo vínnej pivnici, to je sen! Možno váš nie, ale môj určite. Ochutnať každý jeden druh vína za výkladu priamo od Ladislava Ďörďa, hlavného technológa Château Rúbaň, bol pre mňa jeden z top zážitkov tohto roka. Osobne mám radšej suchšie vína, v lete biele, v zime skôr červené. Linda zase inklinuje k sladším druhom, a tak sme si každá našli tú svoju odrodu. Základ oboch bol vyšľachtený na Slovensku v oblasti kde sa Rúbaň nachádza – Strekove. “Moja” Noria je polosuché víno – kríženec Rizlingu rýnskeho a Semillonu. Patrí medzi akostné vína s prívlastkom neskorý zber, sviežej chuti s vôňou po broskyniach.

  

Ak by ste chceli Château Rúbaň navštíviť, musíte sa dopredu ohlásiť a dohodnúť. Skupinka by potom mala mať minimálne desať smädných účastníkov. Je to ideálne miesto na firemné víkendy, eventy alebo na Silvester.

Ak sa vám tam ale podarí dostať tak, sa môžete tešiť nielen na kvalitné vína a nádhernú prírodu, ale aj na TOP kulinársky zážitok, ktorý bol pre mňa zatiaľ číslom jeden na Slovensku.

Prajem krásny zvyšok týždňa!

Love,


 

Foto Adam Suchánek & Jana Tomas
V spolupráci so Château Rúbaň <3

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

fall day out

Posted on november 15, 2014

fashion LIVE! ~ snapshots

Posted on október 26, 2014

Kúsok Vintage A Kúsok Sna

Posted on január 16, 2018

Predošlý príspevokFashion Live 2017 - OUTFIT - Day 3
Ďalší príspevokZimné Pastelky

4 komentáre

 1. Zrzkastyle
  7 rokov ago

  Jani ja sa tak strasne vzdy tesim na tvoje posty 🙂 To je radost scrollovat. Jedna fotka krajsia ako druha, napisane vzdy tak akurat, ani malo ani vela, outfity a stylingy dokonale…Cele velmi inspirativne.
  Zuzana

  Reply
 2. Dominika
  6 rokov ago

  top fotky, top post, top ty – nemám čo viac dodať : 🙂

  Reply
 3. Katka
  6 rokov ago

  Ja milujem salads :):).

  Reply
  1. Jana
   6 rokov ago

   Aj ja! 🙂

   Reply

Leave a Reply