In ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Môj Ranný Rituál

my-morning-rituals-janatini-jana-tomas-23

Keď som bola malá, bývali sme hneď vedľa školy. Vstávala som päťnásť minút pred jej
začiatkom (niekedy aj päť) a s ledva umytými zubami som preskočila plot, aby som pribehla načas. Raňajkovala som zásadne počas prvej hodiny skrývajúc rožok pod lavicou.
Keď som bola staršia, s raňajkami som dosť bojovala. Nikdy som nebola schopná najesť sa pred dvanástou a boli dokonca dni, keď som si ako prvú vec ráno zapálila cigaretu (fuj, ja viem!) S vekom sa môj ranný rituál pochopiteľne menil a teraz, keď mám bližšie k štyridsiatke než k tridstiatke, vyzerajú moje rána pochopiteľne inak. Našla som krásu v tom, čo iní ľudia robia celý život a čomu som nikdy nerozumela. Vstať skôr a užiť si ráno v kľude.

my-morning-rituals-janatini-jana-tomas-14my-morning-rituals-janatini-jana-tomas-3my-morning-rituals-janatini-jana-tomas-10

Hneď ako vstanem, vypijem veľký pohár vody, ktorý som si pripravila deň predtým. Premôžem sa a zájdem do kuchyne po ďaľší – tentokrát s horúcou vodou (nie vriacou) a pomaly vypijem aj ten. Vrátim sa do postele, skontrolujem čo mi v noci ušlo na sociálnych sieťach a začnem hádzať do úst moje “first breakfast”. Sú to prírodné doplnky výživy, ktoré povinne beriem každý deň (hliva ustricová, spirulina, zelený jačmeň, cranberry tabletky na oči a ďaľšie na vyrovnanie PH). Kým sa tieto uležia, vezmem knihu a čítam 20-30 minút. Zistila som, že čítanie ma nastaví do veľmi kľudnej nálady, ktorá mi vydrži po celý deň (teda vo väčšine prípadov 😀 ) Raňajky jedávam najčastejšie v posteli, pretože – prečo nie? Mám tam väčší kľud a viem sa na jedlo lepšie sústrediť. Sprcha, outfit, káva so sebou – tu pijem zo zásady v aute. To mi ostale ešte od čias skorých ranných začiatkov v JOJke. Zvyk je železná košeľa 🙂

 

my-morning-rituals-janatini-jana-tomas-20 my-morning-rituals-janatini-jana-tomas-9

 

Rána su podľa mňa veľmi dôležité, nastavia celý náš deň. Aj keď niekedy je to ťažké, je len na nás akú sa rozhodneme mať v ten deň náladu. Nech bol včerajšok akýkoľvek  tak nezabúdajte, že každé ráno je úplne nový začiatok!

Love, Jana xx

 

Photo by Jozef Krovina

 

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Spolupráca s F&F #notonlyblack

Posted on november 26, 2016

But First .. Coffee

Posted on september 10, 2015

London Press Trip s F&F

Posted on máj 16, 2016

Predošlý príspevokNa Detailoch Záleží!
Ďalší príspevokMY STYLING WORK - Fendi Market

No Comments

Leave a Reply