In MÓDA

in the park

in-the-park-jana-tomas-janatini-2Spring is at it’s prime and so is the weather. Every chance we get we spend it outdoors just like last Sunday in the park, doing a photoshoot and then taking these snaps for my blog. I call this look „comfortably chic“, since it’s pretty comfy yet not too causal thanks to the jacket giving the outfit a bit of an upgrade. I can work and run around in it and go to a meeting or dinner if I need to. And of course let’s don’t forget the playful colors, that should be a part of every spring outfit!

Jar je v plnom rozkvete a počasie je nádherné. Každú šancu ktorá sa naskytne strávime  vonku tak ako minulú nedeľu v parku. Robili sme na jednom na jednom fotení a po ňom sme cvakli pár fotiek na môj blog. Tomuto looku hovorim „pohodlne chic“, pretože je maximálne pohodlný ale úpletové sako ho pozdvihne na vyšší level. Dá sa v ňom behať, pracovať a hneď na to utekať na stretnutie alebo večeru ak treba. A samozrejme nezabudnime na veselé farby, tie by mali byť sůčasťou každého jarného outfitu!

in-the-park-jana-tomas-janatini-1in-the-park-jana-tomas-janatini-4in-the-park-jana-tomas-janatini-8in-the-park-jana-tomas-janatini-9in-the-park-jana-tomas-janatini-6in-the-park-jana-tomas-janatini-3in-the-park-jana-tomas-janatini-7

jacket -zara
tshirt – reserved
jeans – bershka
sneakers – superga

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

Predošlý príspevokNOVESTA X Comme des Garçons
Ďalší príspevokthe perfect cocktail dress

No Comments

Leave a Reply