In FASHION, OUTFITS

One Day Trench Coat Season & My New Favourite Retro Sneakers

Prechádzky vo Viedni sú vždy viac fancy než tie doma, lebo veď sme v zahraničí, haha. Logika mi káže obliecť sa pohodlne, no inštinkt vraví – pozor, môže vzniknúť dobrý outfit post! A tak vzniklo toto.

Sezóna trenčkotov prišla a odišla ako blesk. Ja som ho mala túto sezónu na sebe len raz, a to keď sme fotili tento outfit. Je to jeden z mojich obľúbených jarných artiklov v šatníku, milujem si ho zviazať v páse úplne natesno a vykasať rukávy nad lakeť. Je to jednoduchý kúsok, v ktorom žena vyzerá klasicky a chic, no ak chcem byť menej classy a viac chic, tak si vyhrniem rukávy nad lakeť (čo robím praktický stále a na všetkom) a do pása si zapnem ľadvinku. Alebo v lepšom prípade si obmotám okolo neho crossbody od Lagerfelda. Ha! Páči sa mi farebný “pop” na tmavomodrej a aj efekt širokých nohavíc pod kabátom. Vídam to často na instagramoch kórejskych žien a dosť som tomu prepadla. Je to štýlové, neokukané, také “fashionistické” a extrémne pohodlné. Skinny jeans ma omrzeli už dávno a zrejme aj ja ich, lebo mi pred dvoma mesiacmi normálne praskli na zadku! No uznajte. Keď toto nebol znak toho, že mam začať chudnúť, tak už neviem čo 😀

Neviem si k tomuto outfitu predstaviť iné topánky, než tenisky. Za normálnych okolností by som si obula biele plátenné Novesty, to je jasné…ale to by bolo len v prípade, keby Novesta nevyšla na jar s úplné novým modelom – ITOH.

Nie je vlastne tak úplne nový – ich silueta pochádza ešte z 80tych rokov, kedy Novesta vyrábala obuv určenú na tenis pre rôzne značky v Nemecku a iných častiach Európy. Je celokožená zvonku i zvnútra, čo sa značne podpisuje na pohodlí. Mne osobne vyhovuje tento typ tenisky úplne najviac zo všetkých ich línií, no na horúce dni zostanem verná plátenným Star Master-om. Predsa len v nich noha viac dýcha a sú jemnejšie k letným outfitom.

 

Toto bol začiatok a koniec mojej trenčkotovej sezóny v jeden deň.

Stihli ste si užiť tú vašu?

Love,


OUTFIT: trenchcoat – Zara, T-shirt – Mango, sneakers – NOVESTA ITOH, pants – Zara, bag – Karl Lagerfeld, sunnies – Mango
PHOTO by ADAM SUCHANEK

Share Tweet Pin It +1

Jana

Stylist, blogger, traveller, content creator.

You may also like

Butterfly Effect

Posted on August 24, 2015

glam sneakers

Posted on February 29, 2012

My Top Swimwear Of This Season

Posted on August 27, 2017

Previous PostFishnet Series - BLACK IS BACK
Next PostHello Summer!

No Comments

Leave a Reply